Niespełna tydzień temu, 4 lipca 2019, w Urzędzie Miasta Krakowa miała miejsce konferencja poruszająca kwestię rozwoju ekosystemu innowacji w stolicy Małopolski, którego kluczowymi elementami są uczelnie wyższe, korporacje, władze samorządowe, organizacje pozarządowe no i oczywiście startupy.

Jeżeli chcecie poznać założenia i inicjatorów projektu, zajrzyjcie na facebookową stronę wydarzenia – Innowacyjny Kraków – spotkajmy się i działajmy! My natomiast postanowiliśmy przedstawić Wam te wydarzenie z naszej perspektywy, a musicie wiedzieć, że sporo się działo!

Nasz główny motor napędowy – Sebastian, dotarł na miejsce nieco po czasie, ale jak zawsze gotowy do działania. Na dobry początek, jak na każdej tego typu imprezie, nie mogło zabraknąć networkingu. Następnie, poproszony on został o udzielenie wywiadu na temat samej konferencji oraz tego jak wygląda wewnętrzna współpraca pomiędzy lokalnymi startupami, a także startupami i miastem Kraków.

Pomimo tego, że agenda spotkania została już wcześniej ustalona, doszło do drobnych przesunięć, w wyniku których zabrakło tematów.

Sebastian na ratunek!

W obliczu zmian, organizatorzy poprosili Sebastiana o wymyślenie zastępczego tematu. “Dlaczego startupy nie sprzedają?” chwyciło na tyle, że ostatecznie zupełnie spontanicznie poprowadził on warsztat. Po wszystkim jeden z uczestników nie szczędził komplementów deklarując, że był to najlepszy wykład tego dnia (dzięki, pozdrawiamy! ????✌).

Innowacyjny Kraków Sulma

Oprócz mówienia, warto też czasem posłuchać, dlatego wzięliśmy również udział w dwóch innych warsztatach:

  • „Współpraca startupów z korporacjami” autorstwa dr Moniki Sady (Katedra Zarządzania Międzynarodowego Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie) oraz
  • „Komercjalizacja produktów i usług” autorstwa Macieja Drzewieckiego (CEO Kuznia-kadr.pl)

Innowacyjny Kraków słuchacze

Po wszystkim odbyło się after party w restauracji Sempre Bracka, ale z uwagi na inne obowiązki nie zabawiliśmy tam zbyt długo.

Z tego miejsca serdecznie dziękujemy Kraków Miastem Startupów za świetną organizację w klimatycznym miejscu. 

Działajmy!
Sulma & Sulma
#DawajCośOdSiebie

Zdjęcia autorstwa Kraków Miastem Startupów