Witamy,

W tym miesiącu wiele, się wydarzyło i poznaliśmy wiele interesujących produktów i pomysłów na biznes. Postanowiliśmy przełamać nieco koncepcję i zwiększyć ilość prezentowanych pomysłów z serii #CiekawyProdukt, czyli taki, który jest warty zainteresowania i sprzedaży na rynku. Poprzednie nasze rekomendacje można zobaczyć tutaj.

Dzisiaj zaprezentujemy 3 ciekawe pomysły, a także bonus w postaci prostego rozwiązania marketingowego i odważnego podejścia do zmiany opon.

Zaczynamy…

Przydomowa stacja zasilająca samochód w gaz CNG od HygenGroup.com.
Pomysł jest bardzo prosty w założeniu, dostęp do gazu ziemnego ma bardzo dużo gospodarstw. Jednak, jest niewiele stacji oferujących to paliwo. Dla użytkownika było by najlepiej mieć taką stację pod domem, przez co zaspokoił by swoje potrzeby i mógłby również odsprzedawać paliwo podróżnym (wybiegamy w przyszłość). Dzięki temu popularność takiego rozwiązania wzrosła by diametralnie. Projekt już trwa od dłuższego czasu (2014). Czekamy, aż zyska większą liczbę użytkowników prywatnych jak i firmowych.

Zasada działania

Idea projektu

 • Piętrowy parking samochodowy od Dong Yang Park.
  Rosnący problem parkowania samochodu w miastach. A także typowe „rozwiązanie” zarządców przestrzeni publicznej (wyższe opłaty), oraz nasza lokalizacja (Kraków). Budzą nasz podziw jak prosto i skutecznie można rozwiązać ten problem. Widzieliśmy podobne rozwiązania np. w Niemczech. Jednak były one tam obszerne i budziły obawę o brak możliwości zastosowania w naszej okolicy. Pomysł firmy koreańskiej jest dużo bardziej kompatybilny i prosty w zastosowaniu w przestrzeni silnie zurbanizowanej.

 • Regulator ładowania słonecznego od M-Tronics.
  W przypadku tego produktu, siłą jest historia, pasja i wytrwałość. Od pasji, poprzez zbadanie potrzeb, aż po precyzyjne i żywotne rozwiązanie. Zwiększające skuteczność działania i zmniejszające koszty. Zresztą zobaczcie sami:

 • Idea inteligentnego miasta (z ang. Smart City) i zrównoważonej energii jest nam bardzo bliska. Nie tylko poprzez aspekt środowiskowy, ale przede wszystkim użytkowy. Wyobraźcie sobie stacja benzynowa przy domu, bloku, firmie lub garażu. Oszczędzacz czas i pieniądze, ale również możesz zarobić na podróżnym, który potrzebuje do tankować swój pojazd. Zamiast jeździć i szukać miejsca do parkowania, potem parkometru, a potem patrzenia na zegarek. Wystarczy podjechać pod parking i zostawić samochód.

  Czy to nie wspaniałe? Jak myślicie kiedy, będzie to standard na rynku?

  Z odwagą patrzymy w przyszłość,
  Sulma & Sulma
  #DawajCośOdSiebie

  Photo & video: materiały w/w producentów.

  Bonus:

  Marketingowy – Chińska firma Madebylink.com produkuje wentylatory piecowe. Informacja o produkcie tutaj.

  Powodem dla, którego piszemy o tym jest prosty i łatwy sposób wzbudzenia potrzeby zakupowej, oraz zbudowania potencjału rynkowego w oczach odbiorcy z wykorzystaniem Google Trends zobaczcie na zrzut ekranu.

  Wykonanie można by, nieco ulepszyć. Co nie zmienia faktu, że dla potencjalnego hurtownika informacja ta jest zachęcająca.

  Bonus dla fanów rowerów. Kto z Was zdecydował by się na takie opony? Czy były by one komfortowe? Informacja o produkcie www.retyre.no