Pelixar to bardzo ekscytujący i innowacyjny partner. Firma specjalizuje się w lotnictwie bezzałogowym, produkując autorskie komponenty i drony oraz dostarczając rozwiązania indywidualne. Ich systemy znajdują zastosowanie w takich obszarach jak poszukiwanie i ratownictwo, pomiary i detekcja, monitoring i ochrona, czy inspekcje i dozór techniczny. W związku z rozpoczęciem współpracy, postanowiliśmy odwiedzić Pelixar w ich gdyńskiej siedzibie w celu omówienia dalszych działań.  

Aby lepiej zrozumieć profil naszego nowego partnera, warto spojrzeć na jedną z maszyn stworzonych przez firmę:

Tutaj z kolei mamy przykład zastosowania tego drona w praktyce:

Poznajemy Pelixar

Nasz podróż zaczęła się wcześnie rano w Krakowie. Około 12:30 byliśmy już w Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym, będącym sporym kompleksem stanowiącym siedzibę wielu firm i startupów.

PPNT

Na miejscu zostaliśmy podjęci przez Pana Sebastiana Nowickiego, współzałożyciela i dyrektora operacyjnego oraz kilku innych członków zespołu, a następnie usiedliśmy do rozmów. 

Szybko stało się jasne, że Pan Nowicki to istna kopalnia wiedzy na temat ustawodawstwa, projektowania i użytkowania dronów – bardzo przyszłościowych i dynamicznie rozwijających się obszarów. 

Przedmiotem rozmów były doświadczenia firmy z wdrożeń ich bezzałogowych rozwiązań, dotychczasowy system sprzedaży, market fit, wstępne pomysły budowy bardzo dobrego business case, a także plany oraz oczekiwania związane z najbliższą i nieco bardziej odległą przyszłością. 

Co więcej, mieliśmy okazję zobaczyć kilka prototypów oraz dronów szkoleniowych. Póki co, to jednak wszystko co możemy powiedzieć.

Maksymalizacja możliwości

Pomimo wietrznej, nadmorskiej aury postanowiliśmy wykorzystać fakt obecności w Trójmieście i zorganizować jeszcze jedno spotkanie, tym razem z Panem Wojciechem Drewczyńskim z BlueDotSolutions, dla których mieliśmy całkiem niedawno przyjemność poprowadzić warsztaty w ramach programu Poland Prize.

Druga edycja Poland Prize – Witamy startupy w Polsce

Rozmowy dotyczyły perspektywy dalszej współpracy w nadchodzącym roku, ale o szczegółach będziemy informować w odpowiednim czasie.

Zostań częścią projektu Pelixar!

Wracając do naszego nowego partnera, warto wspomnieć, że pracują oni nad rozwojem dronowego systemu do realizacji automatycznych operacji poszukiwań i ratownictwa. System oparty będzie na algorytmach sztucznej inteligencji, której zadaniem jest realizacja lotu wg. misji siatki poszukiwawczej.

Poniższe wideo omawia cele projektu i oczekiwane rezultaty.

Zainteresowanych inwestycją w Pelixar zachęcamy do odwiedzenia strony projektu na platformie crowdfundingowej Beesfund, gdzie znajdują się wszystkie niezbędne informacje – kliknij tutaj.