Bright Spaces, czołowy rumuński startup Proptech wspierany przez Venture, z przyjemnością ogłasza wejście na polski rynek dzięki partnerstwu z Sulma & Sulma. Będzie to przełom w branży nieruchomości komercyjnych, ponieważ właściciele biur będą mieli szansę zaprezentować, wynająć i zarządzać swoimi nieruchomościami wirtualnie dla swoich potencjalnych klientów. Innowacja z pewnością przeniesie branżę na wyższy poziom, prowadząc do ogromnego wzrostu. 

Bright Spaces zapewnia wysoce spersonalizowane, w pełni zintegrowane cyfrowe rozwiązanie dot. wynajmu powierzchni biurowych, które pomaga przekształcić cyfrowy wynajem oferując właścicielom, najemcom i agentom płynną zdalną prezentację. Interaktywna platforma wizualizacji 3D ułatwia prezentację przestrzeni biurowych, jednocześnie dostosowując się do specyficznych potrzeb klienta. 

Do tej pory Bright Spaces podpisało wiele umów handlowych z klientami z Rumunii, Wielkiej Brytanii i Węgier oraz zmapowało ponad 3 000 000 stóp kwadratowych powierzchni biurowej i handlowej. Startup uruchomił dwie rundy inwestycyjne o łącznej wartości 1,7 miliona euro i zamierza rozwijać się na arenie międzynarodowej, Polska jest jednym z głównych rynków, na który liczą w 2022 roku.

Istnieje wiele korzyści związanych z korzystaniem z platformy:

  • Właściciele komercyjni mogą prezentować, wynajmować i zarządzać swoimi aktywami za pośrednictwem jednego punktu informacyjnego, w cyfrowym i intuicyjnym środowisku
  • Cały proces prezentacji i wynajmu przebiega płynnie i jest zgodny z dzisiejszymi trendami cyfryzacji
  • Właściciele mogą prezentować swoje lokale 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, jednocześnie otrzymując aktualizacje w czasie rzeczywistym na temat dostępności i próśb klientów
  • Ułatwiona jest współpraca pomiędzy agentami zajmującymi się wynajmem, działami marketingu i agentami
  • Bright Spaces uzupełnia politykę ESG swoich klientów, pomagając im zmniejszyć ślad węglowy
  • Zadania manualne są zautomatyzowane, co oszczędza czas działów ds. wynajmu
  • Koszty marketingu spadają wraz ze spadkiem liczby drukowanych materiałów reklamowych

Krótko mówiąc, Bright Spaces pomaga zwiększyć świadomość rynkową, generować kwalifikowane leady i oszczędzać koszty dzięki tzw. „test-fits” (testowe aranżacje wnętrza) i prowizjom, co obniża koszty i bariery związane z pozyskiwaniem klientów (najemców).

Brightspaces website

Wejście Bright Spaces do Polski nastąpi dzięki współpracy z Sulma & Sulma, ekspertami w zakresie wkraczania na polski rynek. Sulma & Sulma wykorzysta swoje wypróbowane i przetestowane strategie rynkowe, aby przeanalizować i dostarczyć klientów dla Bright Spaces w celu pomyślnego wejścia na rynek. Sulma & Sulma pomaga startupom na etapie pre-seed i seed w dopasowaniu produktu do rynku, generowaniu sprzedaży i ekspansji rynkowej, pomagając im osiągnąć ich cele. Odniosła sukces pomagając firmom w ekspansji na rynkach UE, Ameryki Północnej i Afryki. Bright Spaces z pewnością też odniesie sukces.

Ścisła współpraca z Sulma & Sulma wzmocni naszą obecność w Polsce. Cieszymy się, że znaleźliśmy doświadczonego partnera, który rozumie wartość, jaką wnosimy i umożliwi nam dotarcie do wartościowych klientów lokalnych.

Bogdan Nicoara, CEO & Cofounder Bright Spaces

Widząc rozwiązanie Bright Spaces, od razu wiedziałem, że właśnie tego potrzebujemy, aby przenieść branżę nieruchomości na wyższy poziom. Jesteśmy podekscytowani projektem i z przyjemnością zobaczymy skalę rozwiązania w Polsce i poza nią.

Sebastian Sulma, CEO Sulma & Sulma

Nie ma wątpliwości, że innowacja będzie hitem na polskim rynku. Podobnie jak inne rynki, Polska przoduje w przyjmowaniu rozwiązań Proptech, a sektor nieruchomości szybko się zmienia pomimo pandemii. Według Statista do końca trzeciego kwartału 2021 r. sektor nieruchomości komercyjnych został wyceniony na 3,6 miliarda euro. Sulma & Sulma wierzy, że Bright Spaces wkracza do Polski w odpowiednim czasie i pomoże w rozwoju branży. 

BRIGHT SPACES to europejski startup PropTech wspierany przez inwestorów VC, który oferuje kompletne cyfrowe rozwiązanie do prezentacji i wynajmu powierzchni biurowych. Wykorzystując wizualizację 3D, dostępność przestrzeni cyfrowej oraz różne funkcje automatyzacji, optymalizacji i digitalizacji w procesie wynajmu powierzchni biurowej, Bright Spaces ma na celu zwiększenie liczby odpowiednich zapytań ofertowych i wsparcie zawierania umów handlowych w tym segmencie. https://brightspaces.tech